SHARMELSHEIKH.SK - Dovolenkový bedeker o Egypte, destinácii Sharm El Sheikh!

Ďalšie destinácie: El Arish | Ras Sudar | Ras Mohamed | Dahab | Nuweiba | Taba || Hurghada | Káhira | Alexandria

Hurghada.sk - Dovolenkový bedeker o Egypte, destinácii Hurghada!

Rhodos.sk - Dovolenkový bedeker o Grécku, destinácii Rhodos!

Mallorca.sk - Dovolenkový bedeker o Španielsku, destinácii Mallorca!

Cyprus

Jordánsko / Jordansko / Hashemite Kingdom of Jordan / Jordan / Al Urdun

Sýria / Syria / Syrian Arab Republic / Suriyah

Vaša reklama u nás!

FreeJob.sk - Práca v zahraničí!

Sharm El Sheikh - Dovolenka 2023!

Prečo Egypt navštevujú milióny turistov?

Atrakciám a dobrodružstvám, ktoré ponúka Egypt sa konkuruje veľmi ťažko. O týchto by ste určite mali vedieť.

Prečo Egypt navštevujú milióny turistov?

Egypt je najstaršou dovolenkovou destináciou na svete. Starovekí Gréci a Rimania sem vo štvrtom storočí prichádzali obdivovať krásu obrovských pyramíd, ktoré sú aj dnes hlavnou turistickou atrakciou. Okrem pyramíd však mnoho návštevníkov prichádza kvôli starobylým pamiatkam údolia Nílu, plážam Červeného mora, bohatému podmorskému životu a nádherným koralovým útesom. Počasie je v Egypte z hľadiska dovolenky tiež veľmi výhodné. Celý rok sa tu teploty pohybujú okolo 20°C v zime a 35°C v lete.

Prečo Egypt navštevujú milióny turistov?

Zaručene vydarená dovolenka pri mori

Nádherná príroda na pevnine a fascinujúci podmorský život charakterizuje celú oblasť a pobrežie Červeného mora. Tí, ktorí milujú slnko, more a pláž sa hlavne vydávajú do známych letovísk Hurghada a Sharm El Sheikh, kde si užijú bielej piesočnej pláže, vodných športov a slnka až-až. Pre potápanie a šnorchlovanie sa tu nachádzajú krásne koralové útesy. Vašu dovolenku spríjemní bohatá ponuka vodných športov a potápačských centier a škôl. Vodné lyžovanie, windsurfing, kiteboarding, parasailing, rybárčenie aj safari loďou – to všetko si môžete vychutnávať počas dovolenky v Egypte.

Prečo Egypt navštevujú milióny turistov?

Hurghada - Last minute
Zvoľte si dovolenku v Hurghade s výhodnými zľavami už teraz na invia.sk

Atraktívne zaujímavosti Egypta

Turisti do dnešného dňa vyhľadávajú staroveké pamiatky a chrámy, ktoré sa tu počas histórie zachovali od starých civilizácií.

Prečo Egypt navštevujú milióny turistov?

Egyptské pyramídy

Najviac navštevovanými atrakciami v Egypte sú, samozrejme, pyramídy. Pyramídy sú starobylé hrobky faraónov. Pozdĺž Nílu ich nájdete vyše 70. Tri najpopulárnejšie pyramídy sa nachádzajú v Gize, kde nájdete aj ďalšiu známu atrakciu – Veľkú sfingu, je to postava s ľudskou hlavou a telom leva. Veľká či tzv. Cheopsová pyramída, ktorá je najväčšou, má výšku 145 m a je to hrobka kráľa Cheopsa. Slávny faraón Tutanchamón si miesto posledného odpočinku vybral Údolie kráľov, na západnom brehu Luxoru. Rozprestiera sa tu 63 obrovských pyramíd, ktoré sa od seba odlišujú. Veľa z nich je sprístupnených a môžete do nich pokojne nahliadnuť. Ďalšie hrobky sa nachádzajú blízko, v Údolí kráľovien.

Prečo Egypt navštevujú milióny turistov?

Komplex Sakkáre

Je to obrovské pohrebisko neďaleko Káhiry a kedysi slúžilo ako nekropola staroegyptského mesta Memphis. Leží tu niekoľko pyramíd a aj najstaršia stupňovitá pyramída Djoseho.

Prečo Egypt navštevujú milióny turistov?

Archeologické nálezisko Abu Simbel / Abú Sumbul

Blízko sudánskych hraníc leží archeologické nálezisko, ktoré tvoria dva mohutné chrámy zo skál. Pôvodne boli vytesané do úbočia pahorkov v 13. storočí pred našim letopočtom. Pri budovaní jazera Nasser (v roku 1960) však boli premiestnené v celom rozsahu na umelý pahorok.

Prečo Egypt navštevujú milióny turistov?

Zaujímavosti v Káhire

Hlavným mestom Egypta je Káhira. Ponúka možnosť navštíviť veľké množstvo trhov a stredovekých mešít. Spája moderný a stredoveký život. Blízko nej môžete navštíviť staroveké a obrovské brány - opevnenia mesta a takisto moderné mrakodrapy. Veľká mešita Mohammeda Aliho, modernizátora islamského Egypta je jedným z najnavštevovanejších miest Káhiry. V okolí Káhiry si môžete zahrať golf na niektorom z luxusných golfových ihrísk. Jedno ihrisko leží na dohľad od pyramíd.

Prečo Egypt navštevujú milióny turistov?

Safari po oázach Západnej púšte Egypta

Na Východnej púšti by ste pravdepodobne nestretli ani nohu, kým Západná púšť a jej oázy sú rajom turistov a uskutočňuje sa tu mnoho safari výletov. Môžete si vybrať pre vás najpohodlnejší spôsob dopravy. Od vlastných nôh až po kone, somáre, ťavy alebo džípy. Výlety si dokonca môžete užiť od polhodinových až po neuveriteľné, týždenné s prehliadkami tunajších zaujímavostí. Historické pamiatky, palmové háje, bazény plné krištáľovo čistej vody a hlavne zlaté piesočné duny sú tie veci, ktoré turistov lákajú do oáz. Séria "vnútorných" oáz leží medzi Káhirou a Luxorom - Bahariya, Farafra, Dakhla a Kharga. Každá z nich je iná, jedinečná, s iným charakterom a iným stupňom modernizácie.

K púštnym zaujímavostiam Egypta určite patria aj:

Premýšľate o dovolenke v Egypte?
Pozrite si ponuku najlepších lokalít a hotelov v Egypte na invia.sk

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

cestovne poistenie

Naše ďalšie projekty / bedekre: Cyprus.sk | Hurghada.sk | Jordansko.sk | Mallorca.sk | Malorka.sk | Rhodos.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | FreeJob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

Sharm El Sheikh, Šarm as Šajch, egypt, dovolenka, potápanie, more, safari

Copyright © 2000 - 2023, Sharmelsheikh.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com