SHARMELSHEIKH.SK - Dovolenkový bedeker o Egypte, destinácii Sharm El Sheikh!

Ďalšie destinácie: El Arish | Ras Sudar | Ras Mohamed | Dahab | Nuweiba | Taba || Hurghada | Káhira | Alexandria

Hurghada.sk - Dovolenkový bedeker o Egypte, destinácii Hurghada!

Rhodos.sk - Dovolenkový bedeker o Grécku, destinácii Rhodos!

Mallorca.sk - Dovolenkový bedeker o Španielsku, destinácii Mallorca!

Cyprus

Jordánsko / Jordansko / Hashemite Kingdom of Jordan / Jordan / Al Urdun

Sýria / Syria / Syrian Arab Republic / Suriyah

Vaša reklama u nás!

FreeJob.sk - Práca v zahraničí!

Sharm El Sheikh - Egypt - Last Minute Dovolenka 2023!

Magická kozmetika z Egypta!

Už v dávnych dobách bola rieka Níl symbolom života. Nánosy bahna a zeminy z jej povodia boli darom nielen pre poľnohospodárstvo, bahno sa využívalo na liečebné ale aj kozmetické účely. Tak to bolo aj za doby slávnej Kleopatry (69 pred Kr., – † 30 pred Kr.), dcéry faraóna Ptolemania XII., ktorá je dodnes považovaná za symbol krásy. Kleopatra sa na verejnosti ukazovala v krásnych šatách a bohato ozdobená. Nosila nádherné šperky a používala parfumy z čistých olejov z cédra, škoricovníka a myrhy.

Egyptská hlinka - powder

Mala však aj dokonalý make-up z prírodných farbív, "zázračného" púdru vyrábaného z egyptského bahna, oči si farbila kajalovým uhlíkom. Líčidlá mala uložené v keramických a hlinených nádobách. Dodnes je tento púder vyrábaný zo zeminy v Egypte známy pod názvom Kleopatrina hlina, alebo Faraónova zem. Vyťažené bahno sa aj dnes využíva nielen v kozmetickom priemysle, ale tiež v kúpeľníctve na liečbu ťažkých kožných stavov.

Egyptská hlinka - powder

Je 100% prírodný mikroskopický prášok (prach, púder), ktorý má blahodarne účinky a už od čias starovekého Egypta sa používa ako kozmetický prípravok. V dnešnej dobe ho používajú hlavne profesionálni vizážisti a kozmetické salóny. Vďaka vitamínom (obsahuje vitamíny A + E) a minerálom má hodnotný obsah. Mikro-častice púdru sú mastné (odolávajú vode aj potu), preto sa pokožka nevysúša, udržiava pružná a vláčna. Spomaľuje aj proces jej starnutia. Egyptská hlinka je vhodná pre každý typ pleti (aj na citlivú, problematickú pleť). Je univerzálnym púdrom pre všetky typy i farby pleti. Redukuje tvorbu akné, utišuje citlivú pokožku, kryje nerovnosti. Upokojuje atopický ekzém i psoriázu. Keďže nevyvoláva alergiu, líčia sa ňou aj detičky. Existuje iba jediný odtieň, ktorý sa však prispôsobí odtieňu Vašej pleti, pretože reaguje s PH (kyslosť pleti) a pigment. Keďže každá ženská pleť je iná, 100 žien - 100 odtieňov... Hlinka je transparentná a súčasne vytvára efekt prirodzeného opálenia. Samozrejme, môžete stimulovať intenzitu zhnednutia. Intenzita efektu opálenia sa volí trením, čím viac trieme, tým je efekt opálenia silnejší. Powder je mnohostranne využiteľný (ako make-up, ako červeň, tieň na oči, rúž na pery). Neobsahuje parabény, emulgátory, parfémy, t.j. konzervačné látky. Jednoducho, chémia nie je jej kamarátka.

Použitie

Aplikuje sa štetcom (najlepšie z prírodného vlasu, ktorý je veľmi šetrný k pleti) na denný krém, alebo priamo na tvár namiesto make-up a púdru. Výber štetca rozhodne nepodceňujte. Kozmetický štetec, ideálne z prírodného vlasu, je najvhodnejší na nanášanie hlinky. Mal by byť vysúvací, v hygienickom obale. Kvalita vlasu zaručuje jeho dlhú trvácnosť. Intenzitu odtieňu je klasiky možné regulovať množstvom naneseného prášku. Je potrebné štetcom nabrať malé množstvo prášku a pretrieť ho o korok (zátka nádobky) tak, aby ho nebolo vidieť na štetci, pretože len takto si volíme intenzitu pokrytia od najsvetlejšieho možného odtieňa, až postupne po stále tmavší chcený odtieň. Powder je súci na zvýraznenie lícnych kostí, viackrát prejdite tieto partie štetcom. Na očné viečka (tieň) a na pery (rúž) si ho nanášajte pomocou prstou. Môžte ho použiť aj na krk, dekólt alebo pokojne aj na celé telo. Preto je veľmi vhodný pre hercov, tanečníkov, ľudí pestujúcich fitnes, no nielen pre nich. Cvič, tancuj, hraj a trebárs aj plávaj - aj tak sa hlinky nezbavíš! Nevypotíte ju, vydrží celý deň. Večer sa jej rýchlo zbavíte s obyčajným pleťovým mliekom.

Uskladnenie

Doba spotreby je neobmedzená, keďže púder je vyrábaný z minerálu, ktorý nepodlieha skaze. Teda odpadá kontrolovanie záruky. Jedno balenie (množstvo 15 g mikro-prášku) egyptskej hlinky Vám vraj, podľa údajov od výrobcov a distribútorov, vydrží 2 roky! Je veľmi úsporný pri spotrebe. A to hovoríme o jeho každodennom aplikovaní, na tvár, krk či dekólt. Na rozdiel od klasického púdru, ktorý miniete bežne za 2-3 mesiace... Okrem samotného zloženia púdru je dôležitý aj materiál použitý na výrobu obalu produktu. A tu sa opäť vraciame na chvíľu do staroveku. Už za doby Kleopatry sa púder uskladňoval v hlinených nádobách. Jej alchymisti kládli veľký dôraz na spôsob ako správne uchovávať "zázrak Egyptu", aby tento vzácny prášok bol plnohodnotný a plnohodnotným ostal čo najdlhšie. V čom spočíva tajomstvo jeho správneho uskladnenia? Najlepšie je "hlinu skladovať v hline". Ma to logiku, však? Len takto si zachová všetky svoje vzácne vlastnosti.

Chcem si ju vyskúšať

Ak Vás produkt zaujal, chcete ho vyskúšať, nakupujte Egypt powder u osvedčených výrobcov, distribútorov, ktorí garantujú kvalita a nezávadnosť výsledného produktu, najlepšie dôveryhodným certifikátom. K nám sa dováža egyptská hlinka vyrobená hlavne v Nemecku. A niet sa čomu čudovať. Egyptská hlinka je Nemcami vyťažené čisté bahno z Nílu, z určitej vrstvy zeme, kde sa milióny rokov rozkladajú také zložky, ktoré majú blahodarný účinok, efekt na pleť a keďže je stabilné populárna, nemecký biznis sa ani v tomto segmente nezaprel. A hoci nie je dostupná vo všetkých obchodoch s kozmetikou, dá sa už zohnať aj na slovenskom trhu. Cena sa pohybuje okolo 20 €, čiže Vás vyjde na 0,03 € denne. Predajcovia Vám radi ponúknu aj ďalšie kozmetické produkty na báze egyptskej hlinky či na jej úschovu: puzdro na powder, kajalovú ceruzku, prírodné štetce, prírodné vonné oleje, prírodné mydlá, dlhotrvajúci rúž, tzv. tuhý Egypt powder, rôzne očné tiene a rúž - 100 odtieňov.

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

cestovne poistenie

Naše ďalšie projekty / bedekre: Cyprus.sk | Hurghada.sk | Jordansko.sk | Mallorca.sk | Malorka.sk | Rhodos.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | FreeJob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

Sharm El Sheikh, Šarm as Šajch, egypt, dovolenka, potápanie, more, safari

Copyright © 2000 - 2023, Sharmelsheikh.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com