SHARMELSHEIKH.SK - Dovolenkový bedeker o Egypte, destinácii Sharm El Sheikh!

Ďalšie destinácie: El Arish | Ras Sudar | Ras Mohamed | Dahab | Nuweiba | Taba || Hurghada | Káhira | Alexandria

Hurghada.sk - Dovolenkový bedeker o Egypte, destinácii Hurghada!

Rhodos.sk - Dovolenkový bedeker o Grécku, destinácii Rhodos!

Mallorca.sk - Dovolenkový bedeker o Španielsku, destinácii Mallorca!

Cyprus

Jordánsko / Jordansko / Hashemite Kingdom of Jordan / Jordan / Al Urdun

Sýria / Syria / Syrian Arab Republic / Suriyah

Vaša reklama u nás!

FreeJob.sk - Práca v zahraničí!

Sharm El Sheikh - Egypt - Last Minute Dovolenka 2023!

Last minute dovolenka - Egypt: 6 tipov

Príležitosť exotickej dovolenky v Egypte sa začína v októbri. Užite si leto bez extrémnych teplôt za dostupné ceny.

Last minute dovolenka - Egypt

Stále veľmi populárnou krajinou v okruhu turistov je práve Egypt. Bohatý výber rekreačných oblastí, zábavy, známych historických pamiatok a prírodných krás, to všetko v Egypte nájdete. Ak rozhoduje u Vás pri výbere dovolenky počasie, tak najpríjemnejším obdobím pre dovolenku v Egypte je október až máj, kedy teploty nedosahujú extrémne stupne. Veľa turistov vyberá v takomto čase Egypt pre návštevu historických pamiatok vo vnútrozemí. Na plážach je však ešte takisto príjemne teplo.

  • V októbri sú dažde na pobreží Červeného mora zriedkavé a teplota sa pohybuje okolo 28 - 31°C, čo je prijateľné.
  • Doba slnečného svitu je asi desať hodín, no nočné teploty tu málokedy klesnú pod 24°C.
  • Kúpanie v mori je tiež príjemným zážitkom, jeho teplota sa v októbri pohybuje okolo 26 - 28°C.
  • Pri plážach a pobrežiach je čoraz menej turistov, hlavná letná sezóna sa chýli ku koncu, čo znamená nižšie ceny za dovolenku.

Ak sa ešte stále rozhodujete kam sa v Egypte vybrať, prezrite si nášho malého sprievodcu letoviskami.

Vodné športy v El Gouna

Malé mesto El Gouna leží severne od Hurghady a je to typické miesto turistov na pobreží Červeného mora. Po 3,5 hodinách letu sa ocitnete na nádhernom pobreží, dlhej pláži a v malebnom mestečku s maličkým prístavom a so všetkým, čo turisti potrebujú k dovolenke.

Last minute dovolenka - Egypt

Skvelé podmienky tu máte pre kitesurfing s veľkou plážou, plytkou vodou a skvelým vetrom. Ponuka uznávaných kurzov pre začiatočníkov aj pokročilých surferov tiež nesmie chýbať, preto sa tu nachádza až päť špecializovaných centier. Zábavný park pre wakeboarding a vodné lyžovanie sa v tomto malom mestečku ukrýva tiež. A nie hocijaký, Cable Park je jedným z najväčších zábavných parkov. Ponúka obrovský priestor pre skvelú adrenalínovú jazdu, pričom vy ste ťahaní lanom.

ponuka hotelov

Výhodné nakupovanie v Hurghade

Rovnako ako El Gouna aj Hurghada patrí medzi významné turistické destinácie na pobreží Červeného mora. Aj napriek tomu, že ju každoročne navštívia milióny turistov si zachovala svoje prírodné krásy a historické pamiatky. Dnes je tretím najväčším mestom Egypta a poskytuje turistom skutočný dovolenkový rozmach, brilantný servis v každom smere. Užite si príjemnú teplotu mora, výlety do púšte alebo návštevu svetoznámych pamiatok. Taktiež Hurghade nechýba rušný, nočný život a množstvo klubov, diskoték a nočných barov.

Last minute dovolenka - Egypt

Mesto sa rozdeľuje na tri hlavné časti. Prímorskú časť s jemným pieskom a hotelmi hľadajte v časti Sigala. V historickom centre mesta je množstvo obchodíkov a tradičných lokálnych trhov. Nakupovanie suvenírov si užívajte. Ak ste šikovný, pri zjednávaní môžete cenu znížiť až o neuveriteľných 75 %! Ponuka tovarov je v Hurghade skutočne bohatá a rôznorodá. Jediné miesta, kde ceny neviete zjednať sú reštaurácie a drogérie.

ponuka hotelov

Šnorchlovanie v tesnej blízkosti koralového útesu v Makadi Bay

Približne 30 km smerom na juh od Hurghady sa rozprestiera letovisko Makadi Bay. Nájdete ho v malom zálive, v strede ktorého sa nachádza pekná piesočná pláž. Celý mega rezort tvoria hotely a ich infraštruktúra. Je tu aj menšie nákupné stredisko s obchodmi, reštauráciami a lekárňou. Za hranicami posledných stavieb v turistickom "mestečku" Makadi Bay nájdete už iba obrovskú Arabskú púšť.

Last minute dovolenka - Egypt

Makadi Bay je tiež obľúbeným miestom pre koralový útes, ktorý sa nachádza v prednej časti pláže a ľahko sa tam dostanú aj začiatočníci. V severnej časti zálivu nájdete už väčšie a bohatšie koraly a dlhšie korálové útesy. Večerná prechádzka celým zálivom stojí tiež za to. Lokalita má už pár rokov aj vlastný aquapark, ktorý poteší nielen najmenších. A veľké golfové ihrisko.

ponuka hotelov

Potápanie v Marsa Alam

V juhovýchodnej časti Egypta leží tiché, malé, no veľmi rýchlo sa rozvíjajúce letovisko Marsa Alam. Pri prechádzke cez jeho pláže sa budete cítiť ako v rozprávke. Je tu oveľa menej turistov ako v dvoch známejších a veľkých turistických destináciách (Hurghada, Sharm el Sheikh). Pokladom tohto miesta a to, čím sa môže pýšiť, je jeho podmorský svet a lagúny, ktoré už po stáročia chránia útesy a sú najzachovalejšie z tých, ku ktorým sa dostane bežný turista. Toto miesto vytvára ideálne podmienky pre potápanie a šnorchlovanie.

Last minute dovolenka - Egypt

Ryby pri pobreží sú pestrofarebné a je ich tu skutočne veľmi veľa. Môžete sa vydať objavovať bohaté koralové útesy a kde-tu možno objavíte aj vraky potopených lodí. Spoločnosť vám budú robiť korytnačky a delfíny. K najlepším plážam v Marsa Alam patria Sharm El Luli Beach a Abu Dabbab Beach.

ponuka hotelov

Nové moderné letovisko Sahl Hasheesh

Sahl Hasheesh vznikol iba nedávno, je to novovybudovaný rezort s luxusnými hotelmi a nachádza sa iba 14 kilometrov od Hurghady. Je tu 12 km dlhá, piesočná pláž. Záliv je medzi turistami obľúbený a známy vďaka dobrým podmienkam na potápanie. Historické centrum tvorí nádherná pobrežná promenáda a obchody, kvôli ktorým je tu často rušno.

Last minute dovolenka - Egypt

Architektúra rezortu je v jedinečnom arabskom štýle s množstvom arabesiek. Každý si tu niečo nájde, či už hľadá atrakcie a zábavu, vodné športy alebo nočný život. Sahl Hasheesh je jednoducho špičkový luxus, ktorý obklopuje panenská púšť a vysoké hory.

ponuka hotelov

Lacná exotická dovolenka v Sharm el Sheikh

V južnej časti Sinajského polostrova leží jedna z najobľúbenejších turistických destinácií v Egypte - Sharm El Sheikh. Ubytovanie si môžete vybrať z bohatej ponuky hotelov, vrátane tých najluxusnejších. Pobrežie Sharm el Sheikh je obľúbené najmä vďaka možnostiam pre vodný šport, rekreačné potápanie a šnorchlovanie. Národný park Tiran a Ras Mohammed sú považované za útesy s najlepšími podmienkami na potápanie v tejto oblasti Egypta.

Last minute dovolenka - Egypt

Ak by ste sa chceli vydať na výlet do Sinajskej púšte, Sharm el Sheikh je ideálnou voľbou destinácie. Safari môžete preskúmať rôznymi dopravnými prostriedkami. A pre tých, ktorým to nestačí, odporúčame výlet na horu Sinaj. Ak však máte záujem spoznať typický Egypt, vydajte sa na prehliadku starobylého mesta Sharm a prezrite si jeho svetoznáme trhy a nezabudnite na jeho nočný život.

ponuka hotelov

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

cestovne poistenie

Naše ďalšie projekty / bedekre: Cyprus.sk | Hurghada.sk | Jordansko.sk | Mallorca.sk | Malorka.sk | Rhodos.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | FreeJob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

Sharm El Sheikh, Šarm as Šajch, egypt, dovolenka, potápanie, more, safari

Copyright © 2000 - 2023, Sharmelsheikh.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com